Лавр

50.00 200.00 

Лавр – це невисоке вічнозелене деревце або кущ. У нього гарні, ароматні, вкриті щільною блискучою шкіркою листя. Лавр оспівували поети. Вінком з його листя увінчували героїв, воїнів-переможців, поетів, імператорів.

Кора, деревина, листя, квіти і плоди лавра містять ефірні олії. Вся рослина видає ледве вловимий, приємний, пряний запах. Квітки у лавра дрібні, непоказні і зібрані в невеликі суцвіття, які з’являються з пазух листя. Плоди схожі на ягоду з кісточкою всередині.

Очистити
Артикул: Невідомо Категорія:

Опис

Лавр – це вічнозелене дерево або чагарник. Шкірясті на дотик, прості листові пластини мають цільну, трохи хвилясту кромку. Під час цвітіння формуються пазухи зонтиковидні суцвіття. Розмножувати лавр можна за допомогою насіння або саджанців , які можливо придбати в «Тропіках Українського села».  Висів насіння лавра проводять навесні, для цього використовують миски, горщики або ящички, наповнені грунтосумішшю , що складається з піску, дернового і листового грунту (1: 2: 2). Під час посіву стежте за тим, щоб температура субстрату була не менше 18 градусів. Заготівлю живців лавра проводять або в квітні, або в перші літні тижні. Гарні живці повинні бути не здеревілими, в довжину досягати близько 80 мм, а також мати два або три міжвузля. Укорінення живців займе близько 1 місяця, в цей час температура повітря в кімнаті повинна бути від 16 до 20 градусів. У теплу пору року лавру рекомендована наступна температура повітря – від 20 до 26 градусів. З настанням осінніх тижнів температуру в кімнаті поступово знижують. А в зимовий час, щоб рослина постраждало якомога менше, температура в кімнаті повинна бути від 12 до 15 градусів. Лавр потребує великої кількості яскравого світла, при цьому прямі промені сонця йому не завдають ніякої шкоди. У зв’язку з цим його рекомендується вирощувати на вікні південної орієнтації. По можливості в теплу пору року кущ можна винести на вулицю. Незважаючи на те, що він прекрасно переносить прямі промені сонця, тільки що куплену рослину або після зимівлі привчати до яскравого світла потрібно поступово, в іншому випадку на поверхні листя можуть з’явитися сонячні опіки. У зимовий час кущ переносять в прохолодне, але добре освітлене місце. У весняно-літній період поливати кущ слід рясно, використовуючи для цього м’яку воду. Грунтосуміш в горщику зволожують відразу ж після того, як просохне її верхній шар. Якщо в кімнаті дуже спекотно, тоді полив можна проводити двічі на добу. З настання осені полив скорочують, а в зимові місяці його проводять лише тоді, коли пройде двоє або троє діб з моменту висихання верхнього шару субстрату. Лавр нормально росте і розвивається тільки при підвищеній вологості повітря, в зв’язку з цим його необхідно регулярно зволожувати з пульверизатора добре відстояною водою. А ще фахівці радять, всипати в піддон мокрий торф або керамзит і поставити на нього горщик, але при цьому його дно не повинно стикатися з рідиною. Лавр покращує апетит, нормалізує травлення. Його листя виділяють фітонциди, вважається, що ці речовини є згубними для туберкульозної палички. За допомогою листя можна лікувати сильні запалення ротової порожнини, вилікувати застуду, ангіну.

Унікальна ефірна олія має безліч корисних властивостей. Воно є ефективним противірусним, антибактеріальним і протизапальним засобом. Це робить олію універсальним препаратом, застосовуваним в медичних цілях. У лаврі також міститися терпеноїди, що дозволяє застосовувати ліки з лавра при неправильному обміні речовин, ревматизмі. Певні позитивні результати використання лавра були помічені при лікуванні системи кровообігу і при захворюваннях шлунка.

Додаткова інформація

Розмір

11-20см, 21-30см, до 10см