Гранат

70.00 150.00 

Гранатове дерево або гранатник відносять до найбільш поширених плодових рослин зони субтропіків і тропіків. Гранат являє собою чагарник,або дерево висотою до 5-6 метрів. Плоди гранатового дерева – великі кулясті ягоди. Діаметр плода може варіюватися від 8 до 18 см, а колір шкірки – від жовто-оранжевого до темно-червоного. Усередині плоду у великій кількості містяться маленькі насіння, оточені яскраво-червоною соковитою м’якоттю. У стиглому гранаті може міститися більше тисячі насіння, – з цієї причини в стародавні часи цей фрукт вважався символом плодючості, а також засобом від безпліддя. Стиглий фрукт на дотик твердий, а його шкірка повинна бути сухою і однорідного відтінку. Смак стиглого фрукта – солодкий (через наявність моносахаридів) і терпкий (дубильні речовини).

Очистити
Артикул: Невідомо Категорія:

Опис

Гранат –  гранатове дерево виростає до 7 метрів у висоту і доживає до 20 років. На всіх територіях популяції гранатів  відстань між деревами має бути від 1-го метра, оскільки дерево потребує великої кількості світла, а при недостачі світла- припиняється цвітіння. Плід граната класифікують як фрукт, соковитий, багатокістянка. Розмножують гранат насінням і живцями. Перед тим як посадити гранат будинку вибирають живці. Це роблять в кінці осені після опадання листя або взимку. Перед посадкою готують грунт, що складається з перегною, городнього грунту і тирси. В грунт, в невеликих кількостях, додають торф і пісок. Суміш ретельно перемішують. Грунт для посадки граната повинен бути пухким, водопроникним і добре утримувати вологу. Горщик заповнюється субстратом. На дно попередньо закладається шар дренажу. Живці поміщають в грунт і рясно поливають. Ємність з саджанцем накривають поліетиленом. Навесні на ньому з’являються дрібні, нечисленні листя. Повністю держак вкорениться до літа, коли у рослини утворюється коренева система. В кінці літа саджанець можна пересадити в горщик більшого розміру. Догляд за гранатом в домашніх умовах досить простий. Влітку дерево виносять на свіже повітря, вибравши місце, захищене від палючих сонячних променів. Полив проводять по мірі висихання землі. Добрива вносять 2 рази в місяць. В грунт вносять рідкі комплексні добрива або проводять обприскування куща. У серпні кількість поливів та підживлень зменшується. У вересні кущ заносять в будинок. Взимку догляд за домашнім гранатом не потрібно. В грудні після скидання листя дерево починає готуватися до періоду спокою, який триває до настання весни. Від того як рослина переживе період спокою залежить його цвітіння на наступний рік. Перед тим як прибрати гранат на зимове зберігання підсушують земляний ком і знімають листя. Молоде дерево не обов’язково прибирати на зимівлю в окреме приміщення, якщо є можливість створити необхідні умови на підвіконні або лоджії. Рослина легко перенесе цей період при температурі +11-15°С і хорошому освітленні. В кінці зими ,під час розпускання бруньок, гранат виставляють на тепле місце і забезпечують рясний полив. Через деякий час рослина покривається густою, зеленою листвою. На кінцях однорічних пагонів утворюються бутони. Гранат містить вітаміни: С – зміцнює імунну систему. Вітамін P – позитивно діє на судини. B6 – зміцнює нервову систему, а B12 – поліпшує кровотворення. Дубильні речовини ефективні при туберкульозній, дизентерійній та кишковій паличці. Гранат є хорошим дезінфікуючим засобом. Він відмінно зміцнює стінки судин, нервову систему і кровообіг. Тому його часто рекомендують літнім людям і тим, хто переніс операцію. Його використовують ,як помічника, при лікуванні і профілактиці застудних захворювань, щитоподібної залози, серцевих хвороб.

Гранат рекомендують хворим на атеросклероз, малярію, недокрів’я і  виснаження організму. Насичений вітамінами і мікроелементами фрукт допоможе впоратися з цими хворобами швидше. Якщо регулярно приймати плоди стиглого граната, то це допоможе природним шляхом знизити артеріальний тиск у хворих на гіпертонію. Регулярне додавання у свій раціон цього фрукта запобігає розвитку раку шлунка. Гранат допоможе тим, у кого бронхіальна астма і анемія. Сік допомагає виводити радіоактивні елементи з організму людини.

Додаткова інформація

Розмір

51-75см, До 20см, До 50см